Już wkrótce...

AGENDA

8:30-9:30
REJESTRACJA


9:30-10:00
Podpis elektroniczny – kiedy oświadczenie woli wyrażone w formie elektronicznej wywołuje skutki prawne?
Kancelaria Radcy Prawnego Stefan Cieśla
Prelegent: Stefan Cieśla
Opis prelekcji:
Podmiot prawny zawsze musi wyrazić wolę w określony sposób i wywoła to skutki prawne. Sposób wyrażania woli zależał od poziomu świadomości i stopnia zdolności korzystania ze zdobyczy techniki: od pieczęci przez pismo, aż do podpisu elektronicznego. Wykład przybliży zagadnienie najnowocześniejszej formy potwierdzenia osobowości: ujednolicenie w skali Unii Europejskiej oraz zastąpienie dotychczas używanych w krajowym porządku prawnym terminów takich jak bezpieczny podpis elektroniczny oraz bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

10:00 – 10:30
Zasadzki i niespodzianki – co Cię czeka w trakcie wdrożenia obiegu dokumentów?
WEBCON
Prelegent: Tomasz Borek
Opis prelekcji:
11 lat doświadczenia we wdrażaniu automatyzacji procesów biznesowych, u ponad 190 Klientów, sporo nas nauczyło i tą wiedzą chcemy się z Państwem podzielić. Opowiemy o sytuacjach, które najczęściej zaskakują przy wdrożeniach oraz nieoczekiwanych wyzwaniach i decyzjach, przed którymi stają klienci, choć wcześniej zupełnie nie brali ich pod uwagę. Doradzimy, jak warto przygotować się do wdrożenia obiegu dokumentów, ze szczególnym naciskiem na zbudowanie skutecznego i kompletnego zespołu oraz zgromadzenie kompetencji, dzięki którym pierwszy wdrożony obieg szybko stanie się sukcesem, a może nawet bardzo udanym początkiem cyfrowej transformacji całej organizacji.

10:30 – 10:50
My Integrated Office
Sharp Electronics Polska
Prelegent: Szymon Trela
Opis prelekcji:
W ciągu 20 minut prezentacji dowiecie się Państwo jak uprościć dostęp do informacji i współużytkowania plików, ale przede wszystkim jak zwiększyć wydajność pracowników. My Integrated Office to idea połączenia trzech elementów: urządzeń wielofunkcyjnych, monitorów interaktywnych oraz urządzeń mobilnych. Dzięki chmurze Sharp możliwe stają się m.in.: zarządzanie obiegiem dokumentów, ich współużytkowanie i synchronizacja zmian w czasie rzeczywistym. Podczas prezentacji poruszymy również kwestię obniżenia kosztów utrzymania floty drukującej i modernizacji środowiska obiegu dokumentów.

10.50-11.10
PRZERWA KAWOWA

11.10-11.40
ABC archiwum cyfrowe – jak zapanować nad dokumentami w firmie?
Archiwista24
Prelegent: Dawid Żądłowski
Opis prelekcji:
Archiwum cyfrowe (repozytorium) to nie tylko same dane i suche informacje. Jest to system, który pomoże wyszukać przechowywaną informację oraz pomoże zarządzać tą informacją na wielu poziomach. Dzięki temu w firmie możemy szybko i skutecznie zapanować nad całością dokumentacji.

11.40-12.10
Obszary zastosowań platformy oprogramowania narzędziowego OfficeObjects®
Rodan Development Sp. z o.o.
Prelegent: Anna Staniszczak
Opis prelekcji:
Celem prezentacji jest omówienie możliwości technologicznych platformy oprogramowania OfficeObjects® obejmujących funkcje zarządzania procesami biznesowymi, narzędzia definiowania i udostępniania złożonych repozytoriów dokumentacji, jak również oprogramowania zarządzania wiedzą służącego do konstrukcji złożonych modeli ontologicznych opartych o sieci pojęć.
Proponowane narzędzia technologiczne zostaną omówione z perspektywy innowacyjnych rozwiązań aplikacyjnych zrealizowanych w takich dziedzinach jak systemy zarządzania dokumentacją techniczną, obieg elektronicznej dokumentacji finansowej, czy modelowanie i monitorowanie budżetów projektów.

12.10-12.30
Instynktowny interfejs – czy to możliwe?
eDokumenty Sp. z o.o.
Prelegent: Jacek Paszek
Opis prelekcji:
Podczas wykładu postaramy się wyjaśnić na przykładzie systemu eDokumenty dlaczego tak istotne jest aby systemy informacyjne posiadały prosty i wygodny w użyciu interfejs oraz jak to pogodzić z jednoczesną potrzebą elastyczności i bogatej funkcjonalności.

12.30-12.50
PRZERWA KAWOWA

12.50-13.20
Projekty badawczo – rozwojowe jako sposób dofinansowania prac programistycznych z funduszy UE w latach 2014-2020
Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz
Prelegent: Jan Kordasiewicz
Opis prelekcji:
Celem prelekcji jest przedstawienie aktualnych możliwości realizacji innowacyjnych projektów z dziedziny informatyki poprzez realizację przedsięwzięć badawczo – rozwojowych. Obecnie pozyskanie dofinansowania z funduszy unijnych przeznaczonego dla sektora IT wymaga niestandardowego podejścia. Z tego względu konieczne jest posiadanie wiedzy dotyczącej sposobu nawiązywania współpracy ze środowiskiem naukowym, zasad zlecania poszczególnych zadań oraz oczekiwanych efektów projektów B+R. W ramach wykładu zostanie zaprezentowany harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w 2017 r.

13.20-13.45
Platforma AMODIT – System, który sam projektuje procesy obiegu dokumentów
ASTRAFOX Sp. z o. o.
Prelegent: dr Przemysław Sołdacki
Opis prelekcji:
Cały współczesny biznes opiera się na informacji oraz jej przetwarzaniu. Informacja daje przewagę konkurencyjną, dlatego właściwe zarządzanie nią jest kluczowe dla prowadzenia biznesu.
Na rynku istnieje wiele systemów do elektronicznego obiegu dokumentów. Podczas prelekcji pokażemy co dobry system obiegu dokumentów powinien posiadać oraz co wyróżnia platformę Amodit spośród innych rozwiązań.

13.45-14.15
Faktury elektroniczne – jak je stosować w praktyce?
Kancelaria Radców Prawnych Lubasz i Wspólnicy
Prelegent: Maciej Godyń
Opis prelekcji:
Celem prelekcji jest wyjaśnienie, w jaki sposób prawidłowo korzystać z faktur elektronicznych. W dobie globalnej informatyzacji stosowanie faktur elektronicznych jest coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców. Z tego też względu warto znać regulacje dotyczące stosowania faktur elektronicznych, które zawarte są w różnych aktach prawnych. W trakcie wykładu wyjaśnione zostanie, czym jest faktura, kto ma obowiązek jej wystawienia i jakie dane powinna zawierać. Przedstawione również zostaną różnice pomiędzy fakturą tradycyjną a fakturą elektroniczną. Następnie wyjaśnione zostanie, jak w praktyce prawidłowo korzystać z faktur elektronicznych.

14.15
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

SPONSORZY
 


WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
 


PATRONI MEDIALNI
 

FUNDATORZY NAGRÓDORGANIZATOR

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress